Už se těšíte na dovolenou, služební cestu či víkendový pobyt v zahraničí? Pokud chcete mít bezproblémovou dovolenou nebo pracovní cestu, je vhodné zvolit ten správný kufr, který Vám bude vyhovovat, tzn. správný výběr materiálu, velikosti, a doplňků. Určitě by bylo nepříjemné si zkazit dovolenou poškozeným kufrem nebo dokonce vykradeným a sháněním nového. V turistických destinacích narazíte na kufry pochybné kvality za přemrštěné ceny, také prakticky bez záruky, asi nikdo nepojede někam stovky nebo tisíce km reklamovat kufr.

U nás seženete kufry již od ceny kolem 800 Kč a rozhodně se nebudete muset stydět. Pokud chcete opravdu kvalitní kufry, nebo častěji cestujete, zaměřte se na skořepinové (plastové) kufry, s polykarbonátem nebo velmi odolné polypropylénové. Tyto kufry jsou samozřejmě voděodolné s kvalitním pláštem kufru, který Vám na letišti snadno nerozbijí, navíc jsou vybaveny TSA zámkem, který mohou pracovníci bezpečnostních agentur na letištích při kontrole otevřít bez poškození. Rovněž kolečka a ostatní příslušenství zde bývá kvalitnější a vyměnitelné, pokud se po častém používání opotřebuje nebo rozbije.

Využití kufrů

Zaměřte se nejprve na to k jakému účelu budete kufry potřebovat, jestli to je služební cesta, dovolená, cesta po evropě, nebo do vzdálenějších destinacích, délka cesty, děti atd.

Pokud necestujete sami, je velmi oblíbené koupit sadu 3 kufrů. Vyjde to cenově velmi výhodně a zároveň mají pro 2 člennou a vícečlenou skupinu své využití, jelikož nejmenší kufr můžete použít jako příruční zavazadlo do letadla. Pro ty kteří častěji cestují jak na dovolenou tak služebně, jsou tyto sady také vhodné, na dovolenou oceníte větší kufry, kdežto na pracovní cesty nebo prodloužené víkendy bude stačit nejmenší palubní velikost M nebo S.

Výhody našich kufrů oproti jiným si přečtěte níže:

Provedení a velikost

Velikost zavazadla je dobré vybrat hlavně podle svých potřeb. Na dlouhé cesty zvolte kufr velikosti XL nebo velikosti L. Na kratší cesty a výlety je ideální zvolit  tzv. kabinový kufr velikosti M nebo S, který velikostně splňuje požadavky leteckých společností pro přepravu příručního zavazadla. 

Výška takového kufru by neměla přesáhnout 55- 58 cm. Šířka je většinou povolena do 40 cm a hloubka může být okolo 22 cm. Pokud Váš kufr bude nepatrně větší, nic se neděje, zavazadla se běžně nepřeměřují. Pozor však na charterové lety, tam by k tomu dojít mohlo, ale většinou je nadrozměr max. za příplatek. Informujte se na stránkách letecké společnosti s kterou letíte.

Některé naše kufry disponují funkcí rozšiřitelnosti tzn. že po rozepnutí jednoho zipu se Vám kufr roztáhne do šířky, většinou o 4 cm a tím zvýšíte kapacitu kufry. To je vhodné zvláště pro ty kteří mají v úmyslu si z dovolené přivézt suvenýry a nebo mají už při odjezdu kufr dost plný (že dámy? o)), pamatujte že při zpáteční cestě už ho pravděpodobně nezavřete o). Proto raději zvolte rozšiřitelný kufr.

                                                                                                                                          

Materiál

Důležitou roli při volbě vhodného zavazadla hraje také materiál, z něhož je vyroben kufr či cestovní taška. Co se týká materiálů, je trh poměrně pestrý. Prodejci nabízí buď skořepinové kufry z plastu (polykarbonát, ABS, polypropylen), nebo kufry textilní ale také kožené a hliníkové.

Textilní kufry mají výhodu že se zde snadno umístuje jak přední tak zadní vnější kapsa na zip. Často jsou rozšiřitelné, jednoduše se tak zvětší úložný prostor. Kožené kufry jsou někdy pěkné a oblíbené u dam, bohužel se snadno poškrábou, navíc lehké a nepromokavé také nebývají, takže nejsou moc praktické. Textilní kufry  nebo kožené kufry obecně nejsou doporučovány pro převoz křehkých věcí – k tomuto účelu se vyplatí pořídit si skořepinový neboli plastový kufr. Výhodou tvrdého zavazadla je potom materiál, který je pevný, díky kterému kufr lépe ochrání veškerý náklad před slabším deštěm nebo vlhkem. Hliníkové kufry bývají nejdražší, ale praktické výhody nepředstavují, dokonce nejsou ani lehčí než ostatní kufry z jiných materiálů a snadno se při hrubé manipulaci na letištích poškodí. Nejlepší volbou tak je  Polykarbonátový kufr s ABS, ten bývá dostatečně odolný. Pro náročnější a nebo časté cestovatele potom 100% Polypropylénové kufry.

 

Provedení desingu

V dnešní době je opravdu na trhu obrovský výběr barev a desingů. Námi prodávané kufry jsou velmi elegantní a určitě s nimi na letišti adovolené zapůsobíte na okolí a v záplavě ošklivých a nezajímavých kufrů vyniknete a budete se cítít sebevědoměji. V poslední době je velmi oblíbený mírně extravagantní desing skořepinových (plastových) kufrů. Nabízíme každým rokem nové typy designů a barev.

 

Doplňky kufrů

Různá zavazadla disponují rozmanitými funkcemi či doplňky. Při vybírání doporučujeme zaměřit se na madlo, která jistě nejednou využijete při manipulaci s kufrem. Vhodná jsou madla s pogumovanou rukojetí, která Vám nebudou klouzat ani v případě spocených rukou.

Velmi důležitým prvkem je zámek. Všechny naše kufry mají integrovaný velmi oblíbený kódový zámek. U nás máte u většiny kufrů k dispozici speciální kódový zámek TSA a to za velmi příjemné ceny. Ten je vhodný především při cestách do USA či Velké Británie, nově i na letišti v Praze a jiných velkých letištích  vhodnou volbou zavazadla můžete zabránit nežádoucímu poničení kufru při letištní kontrole. (bližší popis níže)

 

Upozornění: v některých obchodech v poslední době včetně marketů je uváděno že kufry mají TSA zámek, přitom mají pouze obyčejný kódový zámek, TSA vždy poznáte tak že se označuje červeným diamantem přímo na zámku.

Kontroly na letištích

S pořízením nového zavazadla je dobré znát předpisy leteckých společností, co se velikosti, hmotnosti, či uzamčení kufrů týče. Většina společnosti má velikostní limit pro palubní zavazadla nastaven takto:

Výška: 55 až 60 cm, šířka: 36 až 40 cm, hloubka: 20 až 25 cm (informujte se na stránkách letecké společnosti s kterou letíte)

Odbavení velkých zavazadel:

V zavazadlovém prostoru je samozřejmě možné přepravit kufry větších rozměrů, nutné je zajímat se pouze o hmotnost, která bývá okolo 20 kg. Pokud máte více je nutné si připlatit. Cenu doplatíte u přepážky při odbavení. Pokud máte velmi nadrozměrnou věc kterou převážíte, na vetšině letišt fungují přepážky které toto odbavují zvlášt, včetně pražského letiště. Upozornění: do kufru který půjde k odbavení a do zavazadlového prostoru letadla, nikdy nedávejte Lithiové baterie (Li-Ion, Li-Pol) toto mají běžně telefony, notebooky,  fotoaparáty, je to v poslední době zakázané z důvodu bezpečnosti (případného výbuchu) pokud na to při rentgenové kontrole přijdou, budete zavoláni ke svému zavazadlu a budete muset baterii nebo přístroj vyjmout a vložit do příručního zavazadla.

Pokud cestujete do USA, Velké Británie, nebo odlétáte z pražského letiště Václava Havla a z jiných velkých letišť, můžete se setkat s detailní kontrolou vašeho zavazadla. Letištní služba je oprávněna zkontrolovat obsah zavazadla i za použití násilí, pokud je uzamčeno. Zde pomůže kufr s TSA zámkem. Ten umožňuje pracovníkům letištní služby otevřít Vaše zavazadlo speciálním klíčem a znovu ho i uzavřít. Tímto klíčem disponují však pouze oni, takže se nemusíte obávat zneužití. Bližší informace k tomu co znamená TSA zámek a jak funguje.

Pokud potřebujete bližší informace k parametrům a funkcím našich kufrů podívejte se na ČLÁNEK NA NAŠEM BLOGU

Zde naleznete také VIDEA K NAŠIM CESTOVNÍM KUFRŮM NA YOUTUBE

Recenze k našim produktů najdete přímo u každého produktu nebo na STRÁNKÁCH HEURÉKY

Další informace a zajímavosti můžete čerpat z našeho BLOGU nebo FACEBOOKU